Czy są jakieś ograniczenia, specjalne wymogi, aby zacząć trenować Krav Magę?
Trenować może każdy, bez względu na wiek. Nie istnieją żadne ograniczenia, ani wymagania, aby rozpocząć swoją przygodę z Krav Magą. Należy pamiętać, że system ten został wynaleziony nie dla sportowców wyczynowych, ale dla zwykłych mieszkańców Izraela, w tym osób starszych, z nadwagą, niewysportowanych i tak dalej.

Krav Maga nadaje się więc dla każdego i każdy, bez względu na poziom swojego wysportowania, jest w stanie przyswoić skutecznie przynajmniej podstawowe techniki, które będą wystarczające, aby obronić się w najbardziej typowych sytuacjach zagrożenia.

Czy trzeba mieć jakiekolwiek doświadczenie w sportach walki?
Nie. Doświadczenie, zwłaszcza bokserskie, będzie co prawda przydatne, bo pozwoli zaoszczędzić nieco czasu przeznaczonego na naukę podstawowych kroków i uderzeń, które są absolutną bazą do dalszych technik obrony, ale doświadczenie to nie jest wymagane. U nas nauczymy od podstaw każdego, bez względu na to, czy kiedykolwiek miał styczność ze sztukami walki czy nie.

Dla osób bardziej doświadczonych lub takich, które trenowały już Krav Magę, przygotowaliśmy grupy średnio-zaawansowane. Dlatego nie ma możliwości, aby osoby które dopiero zaczynają swoją przygodę z Krav Magą, zostały wrzucone od razu na głęboką wodę razem z osobami, które już posiadają spore doświadczenie.

Czy trzeba być wysportowanym, żeby zacząć treningi?
Krav Maga przeznaczona jest dla wszystkich, bez względu na poziom wysportowania. Większość technik, które uczymy, nie wymaga od uczniów żadnej specjalnej kondycji fizycznej. Mogą je stosować kobiety, mężczyźni, dzieci, osoby starsze, a także będące po kontuzjach i urazach.

Kondycja sportowa natomiast z każdym treningiem będzie poprawiała się sama, dlatego, że podczas zajęć spory nacisk kładziemy na ćwiczenia w formie interwałowej (Tabata, tarczowanie, praca z workiem bokserskim, zabawy sparingowe), które znane są z tego, że nie tylko błyskawicznie spalają kalorie, ale także niesamowicie poprawiają kondycję.

Kto przychodzi na treningi Krav Magi?
Przekrój osób, które trenują Krav Magę jest tak szeroki, jak przekrój całego społeczeństwa. Na nasze zajęcia przychodzą wszyscy, bez względu na płeć, wiek, zawód czy wykształcenie. Trenują u nas licealiści, studenci, przedsiębiorcy, kucharze, malarze, sportowcy, pracownicy fizyczni, prawnicy, lekarze, a nawet prezesi dużych spółek. Wszyscy stanowią fantastyczną mieszankę, która błyskawicznie integruje się z całą grupą, przez co atmosfera na treningu staje się niewiarygodnie pozytywna.

Co muszę zabrać i jak się ubrać na trening?
Na początek wystarczą wygodne buty z miękką podeszwą, długie luźne spodnie, bawełniana koszulka i butelka wody. Z czasem jednak osoby początkujące będą potrzebować rękawic bokserskich (kobiety rozmiar 10oz, mężczyźni 12oz), ochraniacza na krocze i na zęby. Na treningach w grupie zaawansowanej wymagamy dodatkowo rękawic do mma oraz ochraniaczy na piszczele.

Jak długo trwa nauka Krav Magi?
Całe życie. Przez to, że zagrożenia nieustannie się zmieniają, cały czas zmienia się także Krav Maga, która stara się do nich dopasować. Tak więc zawsze jest jeszcze coś do nauczenia i jeszcze coś do poprawienia, nawet u osób, które trenują już wiele lat.

Same absolutnie niezbędne podstawy Krav Magi można całkiem nieźle opanować jednak już po roku, trenując dwa razy w tygodniu. Pełny zakres cywilnych technik można natomiast poznać po minimum czterech, pięciu latach treningu. Dalsza nauka to doskonalenie i modyfikowanie na własne potrzeby tego, czego do tej pory się nauczyło.

Niemniej jednak, już na pierwszym treningu można nauczyć się czegoś nowego, co może przydać się w realnej sytuacji zagrożenia. Nawet jeśli będzie to jedynie “banalny” blok lub unik przed ciosem, może okazać się, że już ten jeden trening i znajomość jednej tylko techniki, pomogły nam obronić się na ulicy i wyjść cało z opresji. A z każdym treningiem tych umiejętności będzie nam tylko przybywać.

Nie jestem pewny czy to dla mnie…
Nie ma lepszej metody jak po prostu sprawdzić i przekonać się o tym na własnej skórze. Dlatego pierwszy trening otrzymasz u nas gratis. Skontaktuj się z nami i powiedz kiedy chciałbyś przyjść. Możesz zarówno tylko poobserwować jak trenują inni lub wziąć w treningu pełnoprawny udział i samemu przekonać się czy złapałeś bakcyla Krav Magi.

Napisz do nas i umów się na “jazdę próbną”, to nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje. Jeśli uznasz, że to nie dla Ciebie, w każdej chwili możesz zrezygnować, a my nie będziemy zadawali żadnych pytań.

Czy w Krav Madze obowiązują stopnie lub egzaminy?
Tak, Krav Maga, której nauczamy, podzielona jest na cztery stopnie podstawowe (biały, niebieski, brązowy i czarny) oraz trzy stopnie eksperckie. Aby uzyskać każdy ze stopni podstawowych, trzeba zdać kilkugodzinny (pierwszy poziom) lub kilkudniowy (kolejne poziomy) egzamin. Po egzaminie przyznawane są imienne certyfikaty ukończenia szkolenia na danym poziomie oraz naszywki symbolizujące posiadanie odpowiedniego stopnia umiejętności.

W większości przypadków możliwość przystąpienia do egzaminu na pierwszy stopień pojawia się po około roku treningów, które odbywają się dwa razy w tygodniu. Każdy kolejny stopień odpowiada mniej więcej kolejnemu rokowi treningów. W wyjątkowych przypadkach, jeśli trenerzy uznają, że istnieją ku temu podstawy, możliwe jest dopuszczenie do egzaminu nieco szybciej.

Chcę się zapisać, co dalej?
Skontaktuj się z nami przy użyciu formularza TUTAJ. Napisz czy dopiero zaczynasz i interesuje Cię poziom podstawowy czy masz już jakieś doświadczenie. Powiedz kiedy i do jakiej grupy chciałbyś się zapisać, od kiedy rozpocząć treningi i z jaką intensywnością. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i poinformujemy o dalszych szczegółach.