Image6

Treningi zazwyczaj trwają od 60 do 90 minut (zależnie od intensywności) i odbywają się dwa razy w tygodniu.

Każdy trening zaczynamy od 10-15 minutowej rozgrzewki, na którą składa się trucht, wymachy, skłony, pajacyki, krokodylki, wyskoki, bieg bokserski, skręty i tym podobne lekkie ćwiczenia. Czasem rozgrzewkę przeprowadzamy w formie Tabaty czyli bardzo intensywnych ćwiczeń wykonywanych przez 20 sekund w kilku powtórzeniach, przeplatanych 10 sekundowym odpoczynkiem.

Po rozgrzewce następuje właściwa część treningu, podczas której trener prezentuje i omawia techniki obronne przed duszeniami, szantażami, uderzeniami. Są one następnie powtarzane przez uczestników. W zależności od celu danego ćwiczenia wykonuje się je samodzielnie, w parach lub dwóch na jednego (często także z użyciem rekwizytów -nóż, kij bejsbolowy, pistolet). Instruktor indywidualnie traktuje każdego z uczniów wyjaśniając, tłumacząc i poprawiając ewentualne błędy.

Integralną częścią zajęć z Krav Magi jest trening typowo bokserski, który uczy poruszania się, uników, bloków i zadawania ciosów. Ta część odbywa się w rękawicach bokserskich i polega, m.in. na pracy z tarczami, walce z cieniem, a także zabawach sparingowych.

Trening kończymy ćwiczeniami kondycyjnymi, wzmacniającymi i rozciągającymi.