Image13Jesteśmy grupą instruktorów, którzy Krav Magi nauczają od bardzo wielu lat. Niektórzy z nas swoją przygodę z Krav Magą rozpoczęli jak tylko system ten pojawił się w Polsce.

Nasze podejście polega na tym, że swoich adeptów uczymy technik, które przede wszystkim są efektywne, a nie efektowne. Wyznajemy zasadę, że najprostsze techniki są najbardziej skuteczne. Skupiamy się na nauce obrony przed zagrożeniami, które występują najczęściej na ulicy, w naturalnym środowisku. Uczymy nie tylko poprawnego wykonywania technik Krav Magi, ale taże stawiamy na poprawę koordynacji, sprawności fizycznej i pewności siebie podczas walki.

W treningach stosujemy, m.in. elementy pochodzące z boksu, zapasów, muay thay, a także używamy rekwizytów w postaci gumowych noży, pistoletów, pałek, kijów, butelek itd. Duży nacisk kładziemy na perfekcyjne opanowanie technik ciosów, uderzeń, kopnięć, duszeń, dźwigni, bloków i uników, będących absolutną podstawą, na bazie której rozwijamy cały wachlarz dalszych, bardziej skomplikowanych i zaawansowanych obron.

Image12

Dość szybko jako element treningu wprowadzamy zabawy sparingowe lub pełnoprawne sparingi, aby przyzwyczaić i oswoić naszych uczniów z realną sytuacją walki i bezpośrednim zagrożeniem. Sparingi odbywają się najczęściej w rękawicach i przeprowadzane są na zasadach bokserskich, ewentualnie z dołączeniem kopnięć.

Rzeczą, która odróżnia nas od innych, jest to, że nasze techniki ciągle ewoluują i staramy się dopasować je do aktualnie najbardziej prawdopodobnych i realnych sytuacji zagrożenia, które występują najczęściej i mogą zdarzyć się w rzeczywistości. Co ważne, staramy się przy tym zachować maksymalną prostotę odruchów obronnych, tak aby każdy mógł je w miarę łatwo i szybko opanować, przyswoić, a potem zastosować w mgnieniu oka, bez żadnego opóźnienia wynikającego z tego, że najpierw trzeba przypomnieć sobie całą skomplikowaną sekwencję ruchów.

Dlatego techniki, których uczymy, być może nie wyglądają tak efektownie jak te na filmach, ale gwarantujemy, że są niesamowicie skuteczne i w realnej walce na ulicy sprawdzają się w stu procentach.